ارور LE در ماشین لباسشویی LG

ارور LE در ماشین لباسشویی LG

ارور LE در ماشین لباسشویی LG

نصب و راه اندازی دستگاه

مواد شوینده ی استفاده شده

مشکلات بار زیاد

حفاظت حرارتی موتور

مشکلات سیم پیچ

ارور LE در ماشین لباسشویی LG : نصب و راه اندازی دستگاه

اگر مشکلی در نصب دستگاه وجود داشته باشد، ممکن است کد خطای LE  در صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی ظاهر شود. اگر ماشین لباسشویی خود را به تازگی نصب کرده باشید، ممکن است بین کنترل پنل و موتور شستشو اختلالی وجود داشته باشد. در این حالت شما باید مراحل زیر را برای حل مشکل به ترتیب انجام دهید :

ابتدا دستگاه ماشین لباسشویی را از برق جدا کنید. دکمه ی START / PAUSE   را فشار دهید و  به مدت ۵ ثانیه  نگه دارید و دوباره آن دوبارهدو شاخه را به پریز وصل کنید. ماشین لباسشویی در مرحله ی چرخه ی شستشو قرار دهید. تا کد از روی صفحه نمایش پاک شود. اما اگر با این کار ارور حذف نشد باید با تکنسین تماس بگیرید.

ارور LE در ماشین لباسشویی LG :مواد شوینده ی استفاده شده

یکی دیگر از علت های نمایش ارور LE  در صفحه نمایش ماشین لباسشویی بخاطر میزان  بسیار زیاد مواد شوینده در دستگاه است. پس بررسی کنید که چه مقدار مواد شوینده در سیستم وجود دارد. اگر مواد شوینده بیش از حد مجاز باشد مشکل ساز می شود. و یا اگر مواد شوینده از مواد خام (بدون  HE ) باشد. همیشه برای تعیین مواد شوینده ای که برای دستگاهتان استفاده می کنید از دستور العمل راهنمای دستگاهتان کمک بگیرید. به هر حال در صورت مشکل،   شما باید مواد شوینده ی اضافی را به  روش زیر حذف کنید :

ارور ماشین لباسشویی وستینگ هاوس
مطالعه بیشتر

دستگاه را از برق جدا کنید و به مدت ۳۰ دقیقه صبر کنید تا پودر حل شود. بعد از این مرحله دوباره ماشین لباسشویی را روشن کنید و دکمه ی  SPIN SPEED  را فشار دهید و  NO SPIN  را انتخاب کنید. دکمه ی  START / PAUSE را فشار دهید تا یک چرخه ی تخلیه آغاز شود. وقتی این مرحله تکمیل شد، لباس ها را از ماشین لباسشویی بیرون بیاورید.   دوباره دستگاه را روشن کنید و گزینه ی RINSE & SPIN  را انتخاب کنید و دکمه ی START / PAUSE  را فشار دهید. تا چرخه ی شستشوی اسپین هر چیزی که باقی مانده را  از بین ببرد. شاید لازم باشد که این چرخه ی آخر چندین بار انجام شود تا تمام مواد شوینده ی اضافی از بین برود و دستگاه کاملا تمیز شود.

نکته : در آینده، مطمئن باشید که مواد شوینده ای که استفاده می کنید با کارایی بالا (HE) باشد. زیرا این مورد در عملکرد خوب ماشین لباسشویی تاثیر بسیار مهمی دارد.

نکته : استفاده  ی بیش از حد پودر می تواند پمپ ماشین لباسشویی را بیش از حد گرم کند و باعث خرابی زود رس شود. این امر باعث سواراخ ها مسدود شوند و کثیفی و مواد اضافه در داخل درام و شلنگ باقی بمانند و بعد از مدتی باعث شود لباس هادر ماشین لباسشویی بوی بدی بگیرند و در نهایت  هرینه ی زیادی دارد و در طولانی مدت ممکن است دستگاه دیگر غیر قابل استفاده شود.

نکته : در صورتی که میزان مواد شوینده کمتر از مجاز باشد نیز مشکلاتی به همراه دارد و باعث می شود لباس ها تمیز نشوند.

شیربرقی ماشین لباسشویی
مطالعه بیشتر

نکته : همیشه برای این که بدانید باید از چه مقدار مواد شوینده استفاده کنید به دفترچه ی راهنمای دستگاه مراجعه کنید. تولید کنندگان مواد شوینده برای افزایش فروش خود همیشه به استفاده ی بیش از حد از مواد شوینده اصرار دارند پس برای پی بردن به میزان درست مواد شوینده  فقط به دفتر چه ی راهنمای دستگاه مراجعه کنید.

ارور LE در ماشین لباسشویی LG : مشکلات بار زیاد

اگر میزان لباس ها در ماشین لباسشویی زیاد است، برای شستشو از یک روش شستشوی ملایم یا حساس و ظریف استفاده کنید، هیچ وقت از  گزینه ی شستشوی لباس های پشمی، یا شستشو با دست را انتخاب نکنید. زیرا این گزینه ها  برای لباس ها ی کم است. بنابر این اگر بار دستگاه زیاد باشد ارور  LEنمایش داده می شود که در این صورت دکمه ی START / PAUSE  را برای ۵ ثانیه فشار دهید. میزان لباس ها را کم کنید و نیم ساعت صبر کنید تا موتور خنک شود زیرا مقدار زیاد لباس هابه موتور فشار می آورد و سبب می شود این ارور نمایش داده شود و در انتها  دوباره ماشین را روشن کنید.

ارور LE در ماشین لباسشویی LG : حفاظت حرارتی موتور

وقتی فیوز حفاظت حرارتی در موتور قطع شود ارور   LE نمایش داده می شود. این ویزگی برای جلوگیری از گرمای موتور و جلوگیری از آسیب دائمی به ماشین لباسشویی طراحی شده است. برای رفع این ارور ابتدا موتور باید خنک شود. برای این منظور باید نیم ساعت قبل از شروع مجدد چرخه صبر کنید. اما اگر دوباره این کد خطا ظاهر شد باید با تکنسین تماس بگیرید.

عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی
مطالعه بیشتر
ارور LE در ماشین لباسشویی LG : مشکلات سیم پیچ

یکی دیگر از دلایل نمایش این ارور هنگامیست که  سیم پیچ دستگاه سوخته باشد. در این حالت ماشین لباسشویی عملا نمی چرخد. شما باید استاتور یا موتور را عوض کنید.

تکنیک سرویس کیان اولین مرکز تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی در تهران میباشد. پس اگر نتوانستید مشکل ماشین لباسشویی را برطرف کنید حتماً با تکنیک سرویس کیان تماس بگیرید. 

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه ۱۸

تولید دارو
مهر اباد جنوبی
بلوار معلم

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه ۹

سی متری جی
استاد معین
هاشمی
دامپزشکی

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه 6 و 7 و 4

مطهری , عباس اباد , سهروردی , اندیشه , شریعتی , پاسداران , سید خندان , میر داماد , ونک , ملاصدرا , شیخ بهایی

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه 1 و 2 

سعادت اباد , شهرک غرب , زعفرانیه , الیهه , تجریش , اندرزگو , حکمت , نیاوران

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه 5 

بلوار فردوس شرق
بلوار فردوس غرب
فلکه صادقیه , ایت الله کاشانی , ستاری

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

گیشا , جلال ال احمد , ستارخان , انقلاب , امیر اباد , فاطمی , یوسف اباد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا