علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی چیست؟

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

مشکلات تخلیه

خرابی (شکستگی ) درب ماشین لباسشویی

گرمای بیش از حد

فعال بودن قفل کودک

قفل درب در اثر فشار هوا

بار زیاد ماشین لباسشویی

خرابی میکروسوییچ لباسشویی

خرابی برد

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی : مشکلات تخلیه

یکی از شایع ترین علت های باز نشدن درب ماشین لباسشویی، به علت وجود آب در ماشین لباسشویی است.  اگر به نوعی مانعی در سیستم تخلیه وجود داشته باشد به صورتی که ماشین لباسشویی شما تخلیه را متوقف کند، درب دستگاه باز نمی شود.   بنابراین اگر دستگاه پر از آب است، مشکلی در تخلیه وجود دارد. در این صورت باید ماشین لباسشویی را روی برنامه ی تخلیه قرار دهید. در صورتی که ماشین قادر به تخلیه نباشد، آب داخل ماشین لباسشویی را باید به صورت دستی خودتان تخلیه کنید. به این صورت که شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی را که در قسمت پایین و سمت چپ ماشین لباسشویی است، از ماشین خارج کنید و آب داخل شلنگ را داخل یک سطل بریزید و انسداد فیلتر را نیز رفع کنید. بنابراین اگر وجود آب باعث ایجاد مشکل شده است، پس از تخلیه ی آب باید درب دستگاه باز شود. اما اگر آب در دستگاه وجود نداشته باشد، و مشکلی نیز در تخلیه نباشد، باید دلایل دیگر را جستجو کنید.

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی : خرابی (شکستگی) درب ماشین لباسشویی

در بعضی از ماشین های لباسشویی ممکن است خود درب ماشین آسیب دیده باشد. دستگیره بعضی از ماشین های لباسشویی بسیار شکننده و ضعیف هستند، به این معنا که به راحتی می توانند گیر کنند. برای باز کردن این درب ها خیلی باید احتیاط کنید. چون ممکن است خسارات بیشتری را متحمل شوید. همچنین به یاد داشته باشید که قبل از اقدام به دستکاری قفل درب، دستگاه را از برق جدا کنید تا  خطرات ناشی از برق گرفتگی وجود نداشته باشد.  برای باز کردن درب در این حالت، می توانید با استفاده از یک پیچ گوشتی زبانه ی قفل درب را به سمت خود بکشید و آن را آزاد کنید تا درب را باز کنید. در صورت خرابی درب و دستگیره، باید درب را جایگزین کنید.

کد های خطا و ارور لباسشویی الکترولوکس
مطالعه بیشتر

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی : گرمای بیش از حد

یکی از دلایل باز نشدن درب ماشن های لباسشویی به علت گرمای بیش از حد می باشد. قفل حرارتی باید حدود دو دقیقه پس از پایان چرخه، درب را رها می کند. با گرم شدن بیش از حد دستگاه حتی ممکن است ماشین لباسشویی حین کار خاموش شود. گرمای زیاد ممکن است گاهی اوقات باعث شود مدار های موجود در اتصال ماشین لباسشویی از کار بیوفتد. همچنین ممکن است هنوز دستگاه به صورت عادی کار کند اما در انتهای چرخه ی شستشو درب آن باز نشود. اگر از دستگاه خود زیاد استفاده کردید، احتمالا این اتفاق می افتد. در اکثر موارد بعد از ۵ دقیقه و بعد از خنک شدن دستگاه درب باز می شود. در غیر این صورت باید از تکنسین کمک بگیرید. اگر بعد از استفاده از ماشین بخواهید که دوباره از دستگاه استفاده کنید و هنگام لمس درب ماشین لباسشویی متوجه شدید که درب بسیار گرم است، باید قبل از قرار دادن لباس ها در ماشین کمی صبر کنید. خوشبختانه گرمای بیش از حد ماشین بعد از مدتی خود به خود از بین می رود. همچنین سعی کنید از استفاده ی بیش از حد ماشین لباسشویی اجتناب کنید ، زیرا گرم شدن زیاد ماشین لباسشویی می تواند باعث آسیب رساندن های جدی به مدار های دستگاه شود.

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی : فعال بودن قفل کودک

بسیاری از ماشین های لباسشویی مجهز به قفل کودک هستند تا از باز شدن درب آن ها جلوگیری کنند. این قفل می تواند به صورت الکترونیکی از طریق دکمه های گزینه یا تنظیمات فعال شوند. بنابراین قبل از هر گونه اقدامی برای تعمیر، مطمئن شوید که قفل کودک روی ماشین لباسشویی به صورت تصادفی فعال نشده باشد.

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی : قفل درب در اثر فشار هوا

این حالت تنها در صورتی رخ می دهد که ماشین لباسشویی دارای قفل ایمنی درب پنوماتیک ( با هوا ) باشد. یک لوله ی کوچک متصل به قفل است. انتهای دیگر این لوله به یک بطری محفظه فشار در وان متصل است. انسداد در محفظه ی فشار می تواند هوای این لوله را نگه داشته و درب را قفل کند. بنابراین بررسی کنید که قفل درب پنوماتیک چگونه کار می کند.

انواع ارور ماشین لباسشویی اوشن
مطالعه بیشتر

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی : بار زیاد ماشین لباسشویی

بار و وزن زیاد لباس ها در ماشین لباسشویی می تواند در به وجود آمدن مشکل باز نشدن درب ماشین لباسشویی تاثیر گزار باشد. این مشکل حتی در ماشین لباسشویی هایی که درب آن ها از بالا باز می شود نیز وجود دارد.

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی : خرابی میکروسوییچ لباسشویی

میکروسوئیچ در حقیقت یک قفل برقی است. که دستور باز و بسته شدن آن با جریان الکتریسیته است. در بعضی مواقع که میکروسوئیچ دچار نقص فنی می شود، باز و بسته شدن درب لباسشویی با مشکل مواجه می شود. حتما از سالم بودن میکروسوئیچ مطمئن شوید.

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی : خرابی برد

برد لباسشویی در حقیقت مغز لباسشویی است. و تمام دستورات لازم باید از برد ارسال شود. در پاره ای از اوقات این خود برد است که دچار اشکال می شود و دستور باز شدن درب را صادر نمی کند. تشخیص خرابی برد امری تخصصی است و باید توسط تکنسین متخصص بررسی شود.

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی : قفل شدن درب در ماشین لباسشویی درب از بالا

طراحی خاص ماشین های لباسشویی درب از بالا باعث نمی شود که آن ها از مشکلات درب در امان باشند. علت این مشکل با وجود تفاوت در طراحی متفاوت است. اگر ماشین لباسشویی شما درب از بالا است و درب آن باز نمی شود، معمولا به دلیل وجود مشکلاتی در لولا ها است. بیشتر ماشین های لباسشویی استاندارد دارای دو لولا در قسمت پشت درب هستند. این لولا ها با گذشت زمان ممکن است فرسوده شوند و آسیب ببینند، به خصوص اگر به جای فلز از پلاستیک ساخته شده باشند. بنابرین اگر لولا ها آسیب دیده باشند باید آن ها را تعویض کنید تا به حالت عادی باز شوند.

علت جمع شدن آب و عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی
مطالعه بیشتر

نکات مهم

برای باز کردن درب ماشین لباسشویی باید چند دقیقه صبر کنید تا دستگاه در شبکه خنک شود. و بعد از چند دقیقه با شنیدن یک صدایی مانند تیک، می توانید در ب ماشین لباسشویی را باز کنید.

هرگز برای باز کردن درب از زور استفاده نکنید. این کار باعث شکستن درب ماشین لباسشویی می شود.

مشکلات مریوط به قفل بودن درب ماشین لباسشویی ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا در انتهای چرخه آزاد شود، بنابراین صبور باشید.

اگر درب ماشین لباسشویی در انتهای چرخه ی شستشو باز نمی شود، ممکن است اشکالاتی در مکانیزم قفل به وجود آمده باشد. اکثر ماشین های لباسشویی برای باز کردن درب، یک مکانیزم دستی دارند و به شما این امکان را می دهد تا درب ماشین لباسشویی را به صورت دستی باز کنید. این قسمت در بعضی از مدل ها زیرقفل درب و در بعضی مدل های دیگر در داخل کشوی جا پودری قرار دارد.

تکنیک سرویس کیان اولین مرکز تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی در تهران میباشد. پس اگر نتوانستید مشکل ماشین لباسشویی را برطرف کنید حتماً با تکنیک سرویس کیان تماس بگیرید. 

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه ۱۸

تولید دارو
مهر اباد جنوبی
بلوار معلم

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه ۹

سی متری جی
استاد معین
هاشمی
دامپزشکی

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه 6 و 7 و 4

مطهری , عباس اباد , سهروردی , اندیشه , شریعتی , پاسداران , سید خندان , میر داماد , ونک , ملاصدرا , شیخ بهایی

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه 1 و 2 

سعادت اباد , شهرک غرب , زعفرانیه , الیهه , تجریش , اندرزگو , حکمت , نیاوران

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه 5 

بلوار فردوس شرق
بلوار فردوس غرب
فلکه صادقیه , ایت الله کاشانی , ستاری

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

گیشا , جلال ال احمد , ستارخان , انقلاب , امیر اباد , فاطمی , یوسف اباد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا