بوی بد ماشین لباسشویی

بوی بد ماشین لباسشویی و آموزش رفع این مشکل

بوی بد ماشین لباسشویی و آموزش رفع این مشکل

بوی بد ماشین لباسشویی : دمای پایین آب

اگر چه شستشو در دمای پایین باعث صرفه جویی انرژی و در نتیجه صرفه جویی در هزینه می شود، همچنین برای محیط زیست بهتر است  اما باید توجه داشت که اگر شستشو با دمای پایین به طور مرتب انجام شود، می تواند باعث ایجاد بو شود، زیرا آب در دمای پایین نمیتواند باکتری ها را از بین ببرد و باعث نابودی باکتری ها شود. به همبن دلیل برای مقابله با این مشکل باید به طور مرتب از سرویس شستشوی آب داغ استفاده کنید. بنابراین حواستان به دمای آب باشد و به طور مداوم از  دمای آب پایین برای شستشو استفاده نکنید.

بوی بد ماشین لباسشویی : رطوبت در ماشین لباسشویی

اگر هر یک از قسمت های ماشین لباسشویی دارای  رطوبت طولانی مدت، یا باقی مانده ی مواد اضافی باشد، می تواند یک محیط مناسب برای رشد باکتری ها به وجود بیاید و همین محل می تواند عامل بوی بد در ماشین لباسشویی باشد. مثل وقتی که مقداری از غذا برای مدت طولانی در یخچال بماند و باعث به وجود آمدن بوی بد شود.

بوی بد ماشین لباسشویی : پودر کافی به لباس ها نمی رسد

یکی از مهم ترین دلایل تمیز شسته نشدن و در نتیجه بد بو بودن لباس ها به دلیل نرسیدن پودر کافی به لباس هاست. به عبارتی اگر مسیر مواد شوینده به دیگ، بخاطر انباشته شدن پودر های قبلی یا هر مانع دیگری مسدود شده باشد، فقط مقدار کمی مواد شوینده به دیگ میرسد و بقیه مواد در پشت آن گیر می کند که همین مسئله سبب می شود که لباس ها به خوبی تمیز نشوند. که در این صورت باید  این انسداد را رفع کنید و یا از کپسول های مایع شستشو استفاده کنید و یا پودر ها را به طور مستقیم روی لباس ها بریزید. و به یاد داشته باشید که در آینده برای جلوگیری از این مشکل، از مواد شوینده کمتری استفاده کنید.

دلیل گرم نکردن آب در لباسشویی
مطالعه بیشتر

بوی بد ماشین لباسشویی : استفاده ی بیش از حد مواد شوینده و میزان آب

یکی دیگر از علت های به وجود  آمدن بوی بد می تواند به علت استفاده ی بیش از حد از مواد شوینده و همچنین میزان کم آب باشد، به این صورت که اگر  از مواد شوینده به مقدار زیاد از حد استفاده کنید و میزان آب وارد شده به دستگاه نیز کم تر از حد معین باشد، آب نمی تواند همه ی مواد شوینده را در خود حل کند  و در سطح پایین مواد شوینده روی هم انباشته می شود و همین مسئله بوی بد را ایجاد می کند. استفاده از مواد شوینده ی زیاد به معنای تمیزی بیشتر نیست. بنابراین به میزان مواد شوینده و همچنین تنظیم آب مورد نیاز دستگاه دقت کنید.

بوی بد ماشین لباسشویی : مشکلات تخلیه

یکی دیگر از علت های بوی بد می تواند مربوط به مشکلاتی در تخلیه ماشین لباسشویی باشد. اگر شلنگ تخلیه توسط یک جسم کوچکی مانند جوراب مسدود شده باشد. یا فیلتر تخلیه عمل تخلیه را به درستی انجام ندهد. به عبارتی دیگر تخلیه ی ماشین لباسشویی بنا به هر دلیلی ضعیف باشد، باعث می شود آب کثیف به صورت راکد در دستگاه جمع شود و باعث رشد باکتری ها در آب شود. با سرویس ماهانه می توان از بروز این اشکال جلوگیری کرد، همچنین طول عمر دستگاه  را افزایش داد.

بوی بد ماشین لباسشویی : مواد شوینده با راندمان بالا

همیشه از مواد شوینده ساخته شده برای ماشین های با راندمان بالا استفاده کنید. مواد شوینده ی معمولی باعث می شوند تا رسوبات و کثیفی در ماشین لباسشویی باقی بماند. همیشه دقت کنید از مواد شوینده ی متناسب با ماشین لباسشویی خود استفاده کنید. برای پی بردن به این موضوع کتابچه ی راهنمای ماشین لباسشویی خود را مطالعه کنید.

بوی بد ماشین لباسشویی : بار زیاد

اگر لباس های زیادی در دستگاه وجود دارد ممکن است آب کافی به همه ی لباس ها نرسد، و لباس ها حرکت آزادانه ای نداشته باشند. در نتیجه لباس ها به درستی تمیز نشوند. برای راهنمایی در مورد اندازه ی لباس ها در ماشین لباسشویی به دفتر چه راهنمای دستگاه مراجعه کنید.

دلایل مشکل افت فشار پکیج دیواری، راه حل نوسان و تغییر فشار
مطالعه بیشتر

بوی بد ماشین لباسشویی : تنظیمات شستشوی نادرست

استفاده از تنظیمات شستشوی اشتباه، می تواند باعث تمیز شسته نشدن لباس ها شود. با توجه به دفترچه راهنمای محصول تنظیمات مناسب با توجه به جنس لباس ها و دمای آب  و تنظیم چرخه ی شستشو را رعایت کنید.

بوی بد ماشین لباسشویی : کثیفی اجزای ماشین لباسشویی

بوی بد در ماشین لباسشویی می تواند از هر یک از قسمت های مختلف در ماشین لباسشویی سر چشمه بگیرد. این قسمت ها می توانند شامل لاستیک های اطراف درب، شیلنگ سوپ، درام، کشوی مواد شوینده، فیلتر باشند. بنابراین برای پی بردن به محل اصلی بوی بد باید این قسمت ها را بررسی کنید. در صورت کثیفی آن ها را تمیز کنید و یا تعویض کنید.

بوی بد ماشین لباسشویی : رهایی از بوی بد و نحوه ی تمیز کردن ماشین لباسشویی

پیش تر بیان کردیم که از مهم ترین علت های به وجود آمدن بوی بد ، می تواند بخاطر مسدود شدن و یا کثیفی بخش هایی از قبیل  فیلتر، کشوی مواد شوینده و. . باشد. برای رفع کثیفی، باید این بخش ها را به طور کامل تمیز کنیم. به این منظور با استفاده از آب گرم و مواد شوینده و فرچه و یا مسواک قسمت جا پودری را تمیز کنید. همچنین باکتری ها ممکن است در لاستیک دور درب تجمع کنند که شما می توانید با استفاده از یک ابر اسفنجی لاستیک را تمیز کنید. در صورت کثیفی بیش از حد که حاصل تمیز نکردن مدت طولانی باشد، حتی شاید لازم باشد لاستیک دور درب را به طور کامل تعویض کنید. برای تمیزی ماشین لباسشویی،   باید ماشین لباسشویی را ( بدون قرار دادن لباس) روی یک چرخه ی شستشو با بالاترین درجه ی آب تنظیم کنید همچنین یک فنجان جوش شیرین، یک پیمانه سرکه یا یک تمیز کننده ی مخصوص ماشین لباسشویی را داخل جا پودری ماشین لباسشویی بریزید. با این کار رسوبات و کثیفی و هر گونه مواد شوینده ی قدیمی که در دستگاه وجود دارند، از دستگاه خارج می شوند. این روش را هر ماه یک بار انجام دهید.

 
نکات مهم برای جلوگیری از ایجاد بوی بد

بعد از هر بار استفاده از ماشین لباسشویی، درب ماشین لباسشویی و قسمت جا پودری را برای مدت کوتاهی باز بگذارید ؛ تا رطوبت موجود در ماشین لباسشویی خارج شود و فضای داخل آن خشک شود تا از رشد باکتری ها نیز جلوگیری شود.

کد خطا یا ارورهای لباسشویی ال جی (LG)
مطالعه بیشتر

حتما از مواد شوینده ی مناسب برای ماشین لباسشویی خود استفاده کنید و میزان پودر و مایع مورد نیاز را بر اساس دستور العمل روی جعبه به کار ببرید.

بعد از اتمام چرخه ی شستشو لباس ها را بلافاصله از ماشین خارج کنید.

فیلتر پمپ و فیلتر تخلیه را به طور مرتب تمیز کنید.

هر ماه یکبار جا پودری را تمیز کنید.

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را هر ماه یکبار تمیز کنید.

تکنیک سرویس کیان اولین مرکز تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی در تهران میباشد. پس اگر نتوانستید مشکل ماشین لباسشویی را برطرف کنید حتماً با تکنیک سرویس کیان تماس بگیرید. 

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه ۱۸

تولید دارو
مهر اباد جنوبی
بلوار معلم

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه ۹

سی متری جی
استاد معین
هاشمی
دامپزشکی

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه 6 و 7 و 4

مطهری , عباس اباد , سهروردی , اندیشه , شریعتی , پاسداران , سید خندان , میر داماد , ونک , ملاصدرا , شیخ بهایی

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه 1 و 2 

سعادت اباد , شهرک غرب , زعفرانیه , الیهه , تجریش , اندرزگو , حکمت , نیاوران

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه 5 

بلوار فردوس شرق
بلوار فردوس غرب
فلکه صادقیه , ایت الله کاشانی , ستاری

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

گیشا , جلال ال احمد , ستارخان , انقلاب , امیر اباد , فاطمی , یوسف اباد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا