صدای زیاد خشک کن ماشین لباسشویی

صدای زیاد خشک کن ماشین لباسشویی

صدای زیاد خشک کن ماشین لباسشویی

هنگامی که خشک کن ماشین لباسشویی شما، هنگام چرخش و خشک کردن لباس ها، دارای سر و صدای بلند است، به این معناست که بخشی از قطعات در خشک کن ماشین لباسشویی، فرسوده یا شل شده است. بنابراین علت صدای زیاد در خشک کن ماشین لباسشویی، می تواند بخاطر شل شدن قسمت های مختلف در ماشین لباسشویی می باشد. در صورتی که سر و صدای بلند، فقط در حالت چرخش ماشین لباسشویی اتاق بیوفتد، می تواند علامت آن فرسودگی شفت و بلبرینگ دیگ و دستگاه باشد.

صدای زیاد خشک کن ماشین لباسشویی : خرابی کمک ها در ماشین لباسشویی

کمک فنر ها وظیفه ی نگهداری دیگ و همچنین ایجاد توازن در هنگام خشک کردن دستگاه را دارند. در صورت معیوب بودن آن ها، دستگاه در دور های بالا و یا همان دور خشک کن، سر و صدای زیادی خواهد کرد. و حتی در موارد شدید تر می تواند منجربه حرکت و جابه جایی دستگاه شود.  برای فهمیدن سلامت کمک ها، سقف دستگاه را باز کنید و دیگ را با دست تکان دهید. اگر دیگ به راحتی جا به جا شد، در این صورت کمک فنر شما معیوب است.

صدای زیاد خشک کن ماشین لباسشویی : بار زیاد در خشک کن ماشین لباسشویی

یکی از علت های صدای زیاد در خشک کن ماشین لباسشویی، می تواند بخاطر اضافه بار ماشین لباسشویی باشد. در صورتی که میزان لباس های زیادی را در خشک کن ماشین لباسشویی قرار دهید، این کار باعث سایش اضافی بر روی موتور، سیستم تعلیق و یاطاقان ایجاد می کند. این موضوع می تواند به موتور فشار بیاورد و باعث ایجاد سر و صدا شود. در این حالت اصولا صدایی مانند فریاد زدن به گوش می رسد.

شیربرقی ماشین لباسشویی
مطالعه بیشتر

در صورتی که حجم لباس ها، بیشتر از ظرفیت دیگ باشد، به ماشین لباسشویی فشار وارد می شود و می تواند هنگام خشک کردن لباس ها باعث ایجاد سر و صدا کند. بهتر است به اندازه ی یک کف دست، بالای دیگ ماشین لباسشویی، فضای خالی وجود داشته باشد. بهتر است هیچ گاه سبد ماشین لباسشویی را به طور کامل پر نکنید، بلکه بهتر است آن را تا نیمه پر کنید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانید به توصیه های تولید کننده ی محصول که در دفترچه راهنمای محصول ذکر شده، توجه کنید. هم چنین استفاده از میزان بار کمتر لباس در ماشین لباسشویی، باعث کاهش مصرف انرژی نیز می شود.

صدای زیاد خشک کن ماشین لباسشویی : بسته بودن پیچ های ترنس پورت ( پیچ های حمل و نقل )

توجه کنید اگر دستگاه را تازه خریداری کردید و در دور خشک کن صدای شدید از دستگاه می شنوید، در این صورت احتمالا پیچ های ترنس پورت را باز نکرده اید، پیچ های ترنس پورت پیچ های بلندی هستند، که به منظور نگه داری دیگ و جلوگیری از ضربه زدن آن، و ایجاد قری در بدنه، تعبیه شده اند. در صورتی که این پیچ ها را باز نکنید، احتمالا صدای بسیار شدیدی در هنگام دور خشک کن خواهید شنید. این موضوع فقط در رابطه با ماشین لباسشویی های درب از جلو صادق می باشد.

یک روش ساده برای تست این که متوجه بشید پیچ ترنس پورت باز است یا بسته، این است که درب ماشین لباسشویی را باز کنید و آبکش را با دست تکان دهید، اگر با صدای نا متعارفی رو به رو شدید و یا چیزی مانع چرخیدن دیگ شد، احتمالا پیچ های ترنس پورت بسته است. زیرا دیگ باید آزادانه بچرخد.

میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی
مطالعه بیشتر
صدای زیاد خشک کن ماشین لباسشویی : گیر کردن اجسام خارجی بین دیگ و آبکش

گاهی اوقات اجسام خارجی، می تواند از آبکش عبور کرده و در حد فاصل دیگ و آبکش گیر کنند، که در این صورت در هنگام چرخش می تواند سر و صدای زیادی تولید کند، که عدم توجه به آن می تواند در مراحل بعدی، منجر به خسارات جبران نا پذیری برای دستگاه به شمار بیاید. توجه کنید که بر خورد مداوم این اجسام خارجی با دیگ پلاستیکی، می تواند، باعث سوراخ شدن دیگ پلاستیکی و در پی آن آب ریزی گردد. بنابراین توصیه می شود که در اسرع وقت برای رفع این مشکل و جلوگیری از خرابی های بعدی با تکنسین مربوطه تماس بگیرید.

صدای زیاد خشک کن ماشین لباسشویی : خرابی بلبرینگ آبکش

بعضی وقت ها خرابی بلبرینگ دیگ باعث ایجاد سر و صدا می شود. برای این منظور، شما می توانید آبکش را در حالت خاموش با دست بچرخانید اگر صدای نا متعارف و یا درگیری احساس کردید، در این صورت شما می توانید به خرابی بلبرینگ مشکوک شوید. البته در این صورت توصیه می کنیم تا متخصص تعمیرات ماشین لباسشویی بررسی ها و تعمیرات لازم را انجام دهند.

صدای زیاد خشک کن ماشین لباسشویی : تراز نبودن دستگاه

توجه کنید که پایه های دستگاه، باید همواره تراز گردد. چون در غیر این صورت دستگاه، دچار عدم توازن می گردد. برای فهمیدن این که آیا پایه تراز هست یا خیر ! دستتان را در دو طرف سقف دستگاه به صورت ضربدری بگذارید، و فشار دهید. اگر دستگاه تکان خورد به معنای عدم تراز بودن دستگاه می باشد. در غیر این صورت، دستگاه تراز است.

کد خطا یا ارورهای لباسشویی ال جی (LG)
مطالعه بیشتر

نکات مهم

از شستشوی وسیله هایی مثل عروسک کمربند، سگک لباس ها، یا لباس های با دکمه در ماشین لباسشویی خودداری کنید.

در صورت رعایت نکات بالا یا بررسی دستگاه توسط تکنسین متخصص، می تواند علت صدای زیاد خشک کن ماشین لباسشویی را متوجه شوید و مشکل سر و صدای زیاد دستگاهتان را بر طرف کنید.

در صورتی که تخصص کافی در رابطه با تعمیرات خشک کن ماشین لباسشویی را ندارید، به هیچ عنوان اقدام به بررسی و تعمیر دستگاه نکنید و جهت تعمیر دستگاه، با مراکز تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

تکنیک سرویس کیان اولین مرکز تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی در تهران میباشد. پس اگر نتوانستید مشکل ماشین لباسشویی را برطرف کنید حتماً با تکنیک سرویس کیان تماس بگیرید. 

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه ۱۸

تولید دارو
مهر اباد جنوبی
بلوار معلم

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه ۹

سی متری جی
استاد معین
هاشمی
دامپزشکی

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه 6 و 7 و 4

مطهری , عباس اباد , سهروردی , اندیشه , شریعتی , پاسداران , سید خندان , میر داماد , ونک , ملاصدرا , شیخ بهایی

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه 1 و 2 

سعادت اباد , شهرک غرب , زعفرانیه , الیهه , تجریش , اندرزگو , حکمت , نیاوران

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه 5 

بلوار فردوس شرق
بلوار فردوس غرب
فلکه صادقیه , ایت الله کاشانی , ستاری

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

گیشا , جلال ال احمد , ستارخان , انقلاب , امیر اباد , فاطمی , یوسف اباد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا